2023 թվականի աշխատանքային ծրագրի քննարկում
2023 թվականի հունվարի 27-ին տեղի ունեցավ շրջակա միջավայրի նախարարության, ՄԱԱԶԿ-ի և ՄԱՇՄԾ-ի հետ համատեղ իրականացվող «Ինստիտուցիոնալ համակարգի հզորացում և կարողությունների ստեղծում» և «Հիդրոֆտորածխածինների փուլային կրճատման ծրագրի մշակում» (KIP) ծրագրերի տարեկան աշխատանքային պլանի քննարկումը: Հանդիպմանը մասնակցում էին շրջակա միջավայրի նախարարության Մթնոլորտային քաղաքականության վարչության, Ռազմավարական քաղաքականության վարչության ներկայացուցիչներ և «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագրի փորձագետներ:
Մասնակիցներին ներկայացվեցին 2023 թվականին իրականացվելիք նախաձեռնությունները՝ ըստ հետևյալ ոլորտների՝ օրեսդրություն, իրազեկում, մաքսային, սառնամատակարարում և օդորակում: Հատկորոշված յուրաքանչյուր խնդրի փուլային լուծման համար սահմանվեց ժամանակացույց: Որոշ նախաձեռնությունների իրականացումն ապահովելու համար անհրաժեշտություն առաջացավ շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ լրացուցիչ հանդիպումների կազմակերպման, որոնց նախնական ժամկետների սահմանմամբ էլ ամփոփվեց հանդիպումը:

Обсуждение рабочего плана 2023 года
27 января 2023 года состоялось обсуждение годовых рабочих планов проектов «Укрепление институциональной системы и наращивание потенциала» и «Разработка программы поэтапного сокращения гидрофторуглеродов» (KIP), реализуемых Министерством окружающей среды Армении совместно с ЮНИДО и ЮНЕП.
В совещании приняли участие представители департаментов управления политики опасных веществ и отходов, атмосферной политики и стратегической политики Министерства и специалисты Программы по озону.
Участникам были представлены инициативы, которые будут реализованы в 2023 году по следующим направлениям: законодательство, повышение осведомленности, таможенное дело, холодильное оборудование и кондиционирование воздуха.
Был установлен график поэтапного решения каждого выявленного вопроса. Встреча завершилась определением предварительных сроков дополнительных встреч с участием заинтересованных сторон для обеспечения реализации некоторых из рассмотренных инициатив.