2023 թվականի աշխատանքային ծրագրի քննարկում
2023 թվականի հունվարի 27-ին տեղի ունեցավ շրջակա միջավայրի նախարարության, ՄԱԱԶԿ-ի և ՄԱՇՄԾ-ի հետ համատեղ իրականացվող «Ինստիտուցիոնալ համակարգի հզորացում և կարողությունների ստեղծում» և «Հիդրոֆտորածխածինների փուլային կրճատման ծրագրի մշակում» (KIP) ծրագրերի տարեկան աշխատանքային պլանի քննարկումը: Հանդիպմանը մասնակցում էին շրջակա միջավայրի նախարարության Մթնոլորտային քաղաքականության վարչության, Ռազմավարական քաղաքականության վարչության ներկայացուցիչներ և «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագրի փորձագետներ:
Մասնակիցներին ներկայացվեցին 2023 թվականին իրականացվելիք նախաձեռնությունները՝ ըստ հետևյալ ոլորտների՝ օրեսդրություն, իրազեկում, մաքսային, սառնամատակարարում և օդորակում: Հատկորոշված յուրաքանչյուր խնդրի փուլային լուծման համար սահմանվեց ժամանակացույց: Որոշ նախաձեռնությունների իրականացումն ապահովելու համար անհրաժեշտություն առաջացավ շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ լրացուցիչ հանդիպումների կազմակերպման, որոնց նախնական ժամկետների սահմանմամբ էլ ամփոփվեց հանդիպումը:

Discussion of the Working Plan 2023
On January 27, 2023, the discussion of the annual working plans of the "Institutional Strengthening and Capacity Building" and KIP projects took place.
The meeting was attended by the representatives of the Atmospheric Policy Department, Strategic Policy Department, Hazardous Substances and Waste Policy Department  of the Ministry of Environment.
The participants were presented with the initiatives to be implemented in 2023 according to the following sectors: legislation, awareness rising, customs, RAC*.
A schedule was established for the step-by-step solution for each of the issues identified. Some of the issues required additional discussion with the involvement of the relevant stakeholders. The discussion was concluded by setting the preliminary dates for upcoming meetings.