2023 թվականի հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ կառավարության 2021 թվականի մայիսի 13-ի «Օզոնային շերտը քայքայող նյութերի և հիդրոֆտորածխածինների ներմուծման ընդհանուր չափաքանակները (քվոտաները) սահմանելու մասին» N 754-Ն որոշման մեջ կատարվել են փոփոխություններ, որոնք վերաբերում են 2024 թվականից սկսած հիդրոֆտորածխածինների ներմուծման տարեկան ընդհանուր չափաքանակների (քվոտաներ) սահմանմանը:
Փոփոխություններն ընդունվել են ՀՀ կառավարության 2023 թվականի հոկտեմբերի 19-ի «2021 թվականի մայիսի 13-ի N 754-ն որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին» N 1787-Ն որոշմամբ և արդեն իսկ ինկորպորացված են մայր որոշման մեջ:
Փոփոխված որոշումը հասանելի է կայքի «Օրենսդրություն» բաժնի «Իրավական ակտեր» ենթաբաժնում և www.arlis.am-ում:

19 октября 2023 года в постановление правительства РА N 754-Н от 13 мая 2021 года "Об установлении глобальных квот ОРВ и ГФУ" были внесены изменения, касающиеся установления годовых общих объемов импортных квот для гидрофторуглеродов начиная с 2024 года.
Эти изменения были утверждены постановлением правительства РА N 1787 от 19 октября 2023 года, которое внесло поправки в исходное постановление.
Полную версию измененного решения можно найти в разделе в подразделе «Правовые акты» раздела «Законодательство» сайта и на www.arlis.am.