2019 թվականի նոյեմբերի երրորդ տասնօրյակում մասնագիտական օժանդակություն ստանլու նպատակով ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Օզոնի ծրագրին էին դիմել «Անասնապահության զարգացում Հայաստանում՝ հյուսիս-հարավ» ծրագրի ներկայացուցիչները, որոնք համագործակցում են կաթնամթերք արտադրող կազմակերպությունների հետ, որի շրջանակներում պարբերաբար ծագում է սառնամատակարարման արդյունավետ, էներգախնայող, կլիմայի և օզոնի համար անվտանգ համակարգերի ձեռքբերման, մոնտաժման և սպասարկման անհրաժեշտություն:
Օզոնի ծրագրի նախաձեռնությամբ 2019 թվականի դեկտեմբերի 2-ին շրջակա միջավայրի նախարարությունում տեղի ունեցավ հանդիպում «Անասնապահության զարգացում Հայաստանում՝ հյուսիս-հարավ» ծրագրի ներկայացուցիչների և Օզոնի ծրագրի փորձագիտական խմբի միջև:
Հանդիպման սկզբին Օզոնի ծրագրի համակարգող Լիանա Ղահրամանյանը ներկայացրեց օզոնային շերտի հիմնախնդիրը և իրականացվող միջոցառումները՝ միտված օզոնային շերտի պահպանությանը: Նշեց նաև սառնարանային տնտեսությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումների, համագործակցության և Օզոնի ծրագրի կողմից տրամադրված նորագույն սարքավորումների գործածման արդյունքների մասին:
Հանդիպման ընթացքում Օզոնի ծրագրի փորձագետները պատասխանեցին «Անասնապահության զարգացում Հայաստանում՝ հյուսիս-հարավ» ծրագրի ներկայացուցիչների հարցերին, որոնք վերաբերում էին սառնամատակարարման համակարգերի ժամանակակից պահանջներին, հիմնական հատկանիշներին, համակարգերում օգտագործվող օզոնաանվտանգ գազերին, սպասարկման լավագույն մեթոդներին, ոլորտում առկա միտումներին:
Որպես ամփոփում Օզոնի ծրագիրը հայտնեց իր պատրաստակամությունը հետագա համագործակցության և մասնագիտական աջակցության հարցում:

В конце ноября 2019 года к Программе по озону Министерства окружающей среды РА с целью получения профессиональной консультации обратились представители проекта «Развитие животноводства в Армении: север-юг», сотрудничающие с молочными компаниями по вопросам приобретения, монтажа и обслуживания эффективных, энергосберегающих холодильных систем, безопасных для озона и климата.
С этой целью 2 декабря 2019 года по инициативе Программы по озону в Министерстве окружающей среды была проведена встреча с представителями проекта и группой экспертов по озону.
В начале встречи координатор Программы по озону Лиана Каграманян представила проблему озонового слоя и меры, предпринятые для защиты озонового слоя. Помимо этого она также отметила налаженное тесное сотрудничество с представителями холодильных хозяйств, и результаты применения новейшего оборудования, предоставленного Программой по озону.
В ходе встречи экспертная группа по озону ответила на вопросы представителей проекта «Развитие животноводства в Армении: север-юг», сделав профессиональный акцент на основных характеристиках холодильных систем, соответствующих вышеуказанным квалификациям, а также на используемых газах и передовой практике обслуживания.
В заключение встречи Программа по озону выразила готовность к дальнейшему сотрудничеству и оказанию профессиональной поддержки при осуществлении проекта «Развитие животноводства в Армении: север-юг».