2023 թ. նոյեմբերի 20-ին օզոնային շերտի պահպանության հարցերով ազգային համակարգող Լիանա Ղահրամանյանը հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի «Իրավագիտություն» ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողների հետ «Միջազգային էկոլոգիական իրավունք» առարկայի շրջանակներում:
Հանդիպմանը ուսանողներին ներկայացվել է Վիեննայի կոնվենցիայի և Մոնրեալի արձանագրության իրականացման փորձը և օզոնային շերտի վերականգնմանն ուղղված ջանքերը: Անդրադարձ է կատարվել այնպիսի թեմաների, ինչպիսիք են կողմ երկրների հանդիպումների ընթացքում որոշումների կայացման գործընթացները, Բազմակողմանի հիմնադրամն ու դրա գործառույթները, ինչպես նաև ներկայացվել են Մոնրեալի արձանագրության Կողմ երկրների 35-րդ հանդիպման ընթացքում վեր հանված մասնավոր դեպքերը և կայացված որոշումները:

Очередная встреча в Ереванском государственном университете
20 ноября 2023 года Национальный озоновый уполномоченный Лиана Каграманян встретилась со студентами 1-ого курса магистратуры факультета юриспруденции Ереванского государственного университета на занятиях по предмету “Международное экологическое право”.
На встрече студентам был представлен опыт выполнения Венской конвенции и Монреальского протокола и усилия, предпринимаемые для восстановления озонового слоя. Помимо этого также были затронуты такие темы, как процессы принятия решений на встречах сторон, деятельность Многостороннего фонда, а также частные случаи из практики 35-ой Встречи сторон Монреальского протокола и принятые решения.