2020 թվականի հունվարի 31-ին և փետրվարի 1-ին «Ապագա Ռեզորթ» հյուրանոցում տեղի ունեցավ աշխատաժողով, որը նվիրված էր Օզոնի ծրագրի տարվա ընթացքում իրականացվելիք միջոցառումների քննարկմանը: Հանդիպմանը մասնակցեցին Հայաստանի սառնարանային ասոցացիայի, նախարարության ոլորտային ստորաբաժանման ներկայացուցիչներ, Օզոնի ծրագրի փորձագետներ, ինչպես նաև ծրագրի կամավորներ:
Միջոցառումները ներկայացվեցին ըստ ոլորտների, որին հաջորդեց թիմային աշխատանք: Արդյունքում ամրագրվեցին իրականացվելիք միջոցառումների հիմնական ուղղությունները. «Իրազեկվածություն», «Օրենսդրություն», «Սառնարանային ոլորտ», «Մաքսային ոլորտ»: Ոլորտային աշխատանքային խմբի կողմից արված առաջարկությունները ընդունվել են ի գիտություն օզոնի ծրագրի ներկայացուցիչների կողմից:

31 января и 1 февраля 2020 года в отеле «Апага резорт» прошла рабочая встреча, на которой обсуждались мероприятия, предварительно включенные в рабочий план Программы по озону 2020 года. На встрече приняли участие представители Холодильной ассоциации Армении, специализированного подразделения министерства, а также эксперты и волонтёры Программы по озону.
Участники встречи ознакомились с мероприятиями, включенными в рабочий план Программы по озону на 2020 год, и далее обсудили их в рабочих группах. В результате работы были окончательно определены основные направления запланированных мероприятий: «Повышение осведомлённости», «Законодательство», «Отрасль охлаждения и кондиционирования воздуха», «Таможня». Рекомендации рабочих групп были приняты к сведению представителями Программы по озону.