2019 թվականի հոկտեմբերի 4-ին և 5-ին Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում «ՕՔՆ ներմուծման/արտահանման լիցենզավորման էլեկտրոնային համակարգի փորձարկում» խորագրով:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության աշխատակազմի այն ներկայացուցիչները, որոնք պետք է կիրառեն համակարգը, ինչպես նաև այն ներկայացուցիչները, որոնց գործունեության ոլորտը ենթադրում է նմանատիպ համակարգի կիրառություն ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Օզոնի ծրագրի փորձագետները:
Հոկտեմբերի 4-ին մասնակիցներին ներկայացվել է ՕՔՆ ներմուծման/արտահանման լիցենզավորման գործող համակարգը և այն նոր համակարգով փոխարինելու անհրաժեշտությունը, իսկ հոկտեմբերի 5-ին՝ էլեկտրոնային լիցենզավորման համակարգը և դրա գործնական կիրառությունը:

Презентация электронной системы лицензирования импорта/экспорта ОРВ
4 и 5 октября 2019 года в Цахкадзоре (Котайкский марз) состоялась презентация электронной системы лицензирования импорта / экспорта ОРВ.
На встрече присутствовали представители Министерства окружающей среды РА, которые являются непосредственными пользователями системы эл. лицензирования, а также те представители, чья сфера деятельности предполагает применение подобной системы в будущем. В совещании также приняли участие эксперты Национального озонового центра.
4 октября участникам была представлена действующая система лицензирования импорта/экспорта ОРВ, а также необходимость и обоснование перехода на новую. На следующий день была представлена разработанная версия электронной системы лицензирования и ее практическое применение.
До внедрения эл.системы представителям соответствующего подразделения будет предоставлен доступ к системе для ее пилотного тестирования.