2024 թվականի մայիսի 29-ին Իբիս Երևան կենտրոնում տեղի է ունեցել ՄԱՇՄԾ-ի հետ համատեղ իրականացվելիք մեկնարկային միջոցառում: Հանդիպմանը մասնակցել են շրջակա միջավայրի նախարարության Մթնոլորտային քաղաքականության վարչության, Կլիմայական քաղաքականության վարչության, Վտանգավոր նյութերի և թափոնների քաղաքականության վարչության, «Հիդրոօդերեվութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն›› ՊՈԱԿ-ի, ՍՕՋԻ հայկական ասոցիացիայի ներկայացուցիչները և «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագրի փորձագետները:
Օզոնային շերտի պահպանության հարցերով ազգային համակարգող Լիանա Ղահրամանյանը ներկայացրել է 2024 - 2025 թթ.-ին իրականացվելիք «Օգտագործված կամ անցանկալի կարգավորվող նյութերի տվյալների գույքագրման նախապատրաստում» և «Հայաստանի Հանրապետության սառնարանամատակարարման ոլորտում էներգաարդյունավետության լրացուցիչ միջոցառումներ» ծրագրերը՝ անդրադառնալով դրանց շրջանակներում իրականացվելիք միջոցառումներին, դրանց կատարման ժամկետներին, ինչպես նաև շահագչգիռ կողմերի ներգրավվածության կարևորությանը ծրագրերի իրականացման ամբողջ ընթացքում:

29 мая 2024 года в ibis Ереван Центре состоялась встреча, посвященная началу совместных с ЮНЕП проектов «Подготовка национального реестра банков использованных или нежелательных контролируемых веществ» и «Дополнительные мероприятия по поддержанию энергоэффективности в секторе обслуживания холодильного оборудования Армении». На встрече присутствовали представители Департамента атмосферной политики, Департамента климатической политики, Департамента политики по опасным веществам и отходам, ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды, Холодильной, отопительной и климатической инженерной армянской ассоциации, а также эксперты Программы по озону.
Национальный озоновый уполномоченный г-жа Лиана Каграманян представила план действий проектов на 2024 - 2025 годы, предоставив всесторонний обзор мер, которые необходимо реализовать, и их сроки, а также подчеркнула важность участия заинтересованных сторон на каждом этапе, возможные проблемы и стратегии, запланированные для их решения.