2023 թվականի հունիսի 26-ին «Հաջորդ սերնդի հովացում» կարգախոսի տակ նշվեց Սառնամատակարարման համաշխարհային օրը: Այս առիթով շրջակա միջավայրի նախարարության «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագիրը ջեռուցման և օդորակման համակարգերի ոլորտում գործունեություն ծավալող «Տեխնոթերմ» ՍՊԸ-ի հետ համատեղ իրականացրեց օրվան նվիրված միջոցառում տարածաշրջանային երեք պետական քոլեջների «Սառնարանային տնտեսություն» մասնագիտության ուսանողների և դասախոսական անձնակազմի համար:
«Տեխնոթերմ»-ը հանդիսանում է ի թիվս այլոց նաև ճապոնական «DAIKIN» ընկերության պաշտոնական դիստրիբյուտորը Հայաստանի Հանրապետությունում: Հաշվի առնելով ընկերության կողմից իրականացված առաջանցիկ քայլերը օդորակման ոլորտում, շուրջ 20 մասնակցի հնարավորություն ընձեռվեց ծանոթանալ ընկերության կողմից իրականացվող քաղաքականությանն ու փորձին:
Ցուցասրահ-խանութում հյուրընկալած մասնակիցներին ընկերության մասնագետները ներկայացրին կազմակերպության գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսեցին օդորակման սարքերի կառուցվածքների, նոր համակարգերի տեսակների, նախագծի իրականացման փուլերի և ՀՖԱ-ների և ՕՔ նյութերի առանձնահատկությունների մասին:
Հանդիպումն ամփոփվեց հարցուպատասխանով և ապագա մասնագետների հետ շարունակական համագործակցությունների ակնկալիքով, որի ենթատեքստում ընկերությունը պատրաստակամություն հայտնեց աշխատանքային պրակտիկայի նպատակով հյուրընկալել երեք տարածաշրջանային պետական քոլեջների ուսանողներին:

«Охлаждение следующего поколения»: Всемирный день холода
Темой Всемирного дня холодоснабжения 26 июня 2023 года стало «Охлаждение следующего поколения». По этому случаю Программа по озону Министерства окружающей среды Республики Армения совместно с ООО «Технотерм», специализирующаяся в области систем отопления и кондиционирования, организовали мероприятие для студентов и преподавателей трех областных государственных колледжей по специальности «Холодильные системы».
Компания «Технотерм» является официальным дистрибьютором ряда компаний, включая ведущую японскую компанию «DAIKIN». Благодаря передовым достижениям в области кондиционирования воздуха, около 20 участников получили возможность ознакомиться с политикой и опытом компании, воплощенными в жизнь.
Специалисты компании в шоурум-магазине представили участникам основные направления своей деятельности, рассказали о конструкциях устройств кондиционирования, типах новых систем, этапах реализации проектов, особенностях ГФУ и ОРВ.
Встреча закончилась сессией вопросов и ответов, а также выражением надежды на дальнейшее сотрудничество с будущими специалистами. В этой связи, компания выразила готовность принять студентов из трех областных государственных колледжей на производственную практику.