2023 թվականի հունիսի 26-ին «Հաջորդ սերնդի հովացում» կարգախոսի տակ նշվեց Սառնամատակարարման համաշխարհային օրը: Այս առիթով շրջակա միջավայրի նախարարության «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագիրը ջեռուցման և օդորակման համակարգերի ոլորտում գործունեություն ծավալող «Տեխնոթերմ» ՍՊԸ-ի հետ համատեղ իրականացրեց օրվան նվիրված միջոցառում տարածաշրջանային երեք պետական քոլեջների «Սառնարանային տնտեսություն» մասնագիտության ուսանողների և դասախոսական անձնակազմի համար:
«Տեխնոթերմ»-ը հանդիսանում է ի թիվս այլոց նաև ճապոնական «DAIKIN» ընկերության պաշտոնական դիստրիբյուտորը Հայաստանի Հանրապետությունում: Հաշվի առնելով ընկերության կողմից իրականացված առաջանցիկ քայլերը օդորակման ոլորտում, շուրջ 20 մասնակցի հնարավորություն ընձեռվեց ծանոթանալ ընկերության կողմից իրականացվող քաղաքականությանն ու փորձին:
Ցուցասրահ-խանութում հյուրընկալած մասնակիցներին ընկերության մասնագետները ներկայացրին կազմակերպության գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսեցին օդորակման սարքերի կառուցվածքների, նոր համակարգերի տեսակների, նախագծի իրականացման փուլերի և ՀՖԱ-ների և ՕՔ նյութերի առանձնահատկությունների մասին:
Հանդիպումն ամփոփվեց հարցուպատասխանով և ապագա մասնագետների հետ շարունակական համագործակցությունների ակնկալիքով, որի ենթատեքստում ընկերությունը պատրաստակամություն հայտնեց աշխատանքային պրակտիկայի նպատակով հյուրընկալել երեք տարածաշրջանային պետական քոլեջների ուսանողներին:

World Refrigeration Day was celebrated on June 26, 2023 under the slogan "Next Generation Cooling". On this occasion, the National Ozone Unit of the Ministry of Environment in conjunction with "Technotherm" LLC, operating in HVAC&R sector, implemented an event for students and professors of the «Refrigeration Systems» specialty of three regional state colleges.
"Technotherm" is, among others, the official distributor of the Japanese company "DAIKIN" in the Republic of Armenia. Taking into account the progressive steps taken by the company in HVAC&R sector, about 20 participants were given the opportunity to get acquainted with the policy and experience implemented by the company.
The company's specialists presented the main directions of their activities to the participants hosted in the showroom, talked about the structures of air conditioners, types of new systems, stages of project implementation, and features of HFCs and ODS.
The meeting concluded with a question-and-answer session and the expectation of continued cooperation with future professionals, in the context of which the company expressed its willingness to host students from three regional state colleges for the purpose of arranging the on-the-job training for them.