2023 թ. ապրիլի 18-ին օզոնային շերտի պահպանության հարցերով ազգային համակարգող Լիանա Ղահրամանյանը հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի «Իրավագիտություն» ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողների հետ:
Հանդիպմանը, որպես գլոբալ բնապահպանական խնդիրների լուծմանն օժանդակող ամենահաջողված օրինակ, ուսանողներին ներկայացվեց Վիեննայի կոնվենցիայի և Մոնրեալի արձանագրության կիրառման փորձը և օզոնային շերտի վերականգնմանն ուղղված ջանքերը: Անդրադարձ կատարվեց այնպիսի թեմաների, ինչպիսիք են օզոնային շերտի քայքայման գիտական հիմքերը, դրա վերականգնմանն ուղղված գլոբալ ջանքերը, շրջակա միջավայրի նախարարության դերը՝ որպես քաղաքականություն մշակող մարմին, միջազգային համաժողովների ընթացքում կատարված աշխատանքներն ու Հայաստանի ներդրումը վերոգրյալում: Ներկայացվեց նաև Մոնրեալի արձանագրության իրականացման համար Բազմակողմանի հիմնադրամի կառուցվածքը, գործադիր կոմիտեի կառուցվածքն ու կազմը:
«Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագիրը 2005 թվականից ի վեր պարբերաբար կազմակերպում է հանդիպումներ ուսանողների հետ իրազեկվածության բարձրացման նպատակով:

On April 18, 2023, the National Ozone Focal Point Ms. Liana Ghahramanyan held a meeting with the 1st year students of the Master's program of the Faculty of Law of the Yerevan State University.
As a successful example of solving global environmental problems, the experience of Vienna Convention and Montreal Protocol implementation and the efforts to restore the ozone layer were presented to the students during the meeting. The following topics were discussed, including the scientific basis of ozone layer depletion and its recovery, the global consequences of climate change, the role of the ministry of environment in managing public resources, the processes on the international arena, and the contribution of Armenia therein. The structure of the Multilateral Investment Fund, the functions and membership of the Executive Committee were also presented.
The National Ozone Unit of Armenia has been using the guest lecturing format as one of the forms of raising awareness on the problem since 2005.