2023 թ. ապրիլի 18-ին օզոնային շերտի պահպանության հարցերով ազգային համակարգող Լիանա Ղահրամանյանը հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի «Իրավագիտություն» ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողների հետ:
Հանդիպմանը, որպես գլոբալ բնապահպանական խնդիրների լուծմանն օժանդակող ամենահաջողված օրինակ, ուսանողներին ներկայացվեց Վիեննայի կոնվենցիայի և Մոնրեալի արձանագրության կիրառման փորձը և օզոնային շերտի վերականգնմանն ուղղված ջանքերը: Անդրադարձ կատարվեց այնպիսի թեմաների, ինչպիսիք են օզոնային շերտի քայքայման գիտական հիմքերը, դրա վերականգնմանն ուղղված գլոբալ ջանքերը, շրջակա միջավայրի նախարարության դերը՝ որպես քաղաքականություն մշակող մարմին, միջազգային համաժողովների ընթացքում կատարված աշխատանքներն ու Հայաստանի ներդրումը վերոգրյալում: Ներկայացվեց նաև Մոնրեալի արձանագրության իրականացման համար Բազմակողմանի հիմնադրամի կառուցվածքը, գործադիր կոմիտեի կառուցվածքն ու կազմը:
«Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագիրը 2005 թվականից ի վեր պարբերաբար կազմակերպում է հանդիպումներ ուսանողների հետ իրազեկվածության բարձրացման նպատակով:

Гостевая лекция в Ереванском государственном университете
18 апреля 2023 года Национальный координатор по вопросам охраны озонового слоя Лиана Каграманян встретилась со студентами 1 курса магистратуры юридического факультета Ереванского государственного университета.
На встрече был представлен успешный опыт Венской конвенции и  Монреальского протокола,   благодаря глобальным усилиям которых  удалось практически восстановить озоновый слой. Помимо этого были затронуты такие темы, как научные аспекты    разрушения озонового слоя, глобальные усилия по его восстановлению, роль Министерства окружающей среды как директивного органа, работа, проделанная на международных форумах, вклад Армении в глобальные усилия, а также функции Многостороннего фонда для реализации Монреальского протокола и структура и состав
Исполнительного комитета. Программа по озону использует формат гостевых лекций как один из способов повышения осведомленности о проблеме начиная с 2005 года.