Միջոցառումների շարք Երևանի մանկապարտեզներում
Շրջակա միջավայրի նախարարության «Օզոնային շերտի պահպանություն» ծրագիրը մեկնարկել է իրազեկման միջոցառումների շարք փոքրիկների համար:  2022թ.-ի հունիսի 6-ին Երևանի թիվ 5 մանկապարտեզում տեղի ունեցավ ինտերակտիվ միջոցառում շուրջ 100 երեխայի մասնակցությամբ:
Միջոցառման նպատակն էր երեխաներին իրազեկել արևի ուլտրամանուշակագույն ճառագայթներից պաշտպանվելու անհրաժեշտության և եղանակների մասին: Փոքրիկներին նյութն առավել մատչելի ներկայացնելու համար օգնության էր եկել ծաղրածուն, ով տարբեր խաղերի, հանելուկների և հարցուպատասխանի միջոցով երեխաներին պատմեց արևի ինչպես դրական, այնպես էլ բացասական  ազդեցության մասին:
Մասնակիցներին տրամադրվեցին Առողջապահության նախարարության հետ համատեղ մշակված «Ներկի՛ր ինքդ» գունավորման գրքույկներ, մատիտներ:
Հաջորդիվ այցելելու ենք Երևանի թիվ 16, թիվ 8, թիվ 6 մանկապարտեզներ: Նախաձեռնությունը կրելու է շարունակական բնույթ՝ հնարավորինս ընդլայնելով հանրության խոցելի խմբի՝ երեխաների ներգրավվածությունը կրթական միջոցառումներում:

Программа по озону Министерства окружающей среды начала серию осведомительных мероприятий для детей дошкольного возраста.
6 июня 2022 года в детском саду № 5 г. Еревана состоялось интерактивное мероприятие с участием порядка 100 воспитанников.
Чтобы сделать материал более доступным, на помощь детям пришел клоун, который посредством различных игр и викторин рассказал о важности и необходимости солнца и о его положительном и негативном ультрафиолетовом (УФ) излучении.
В конце встречи воспитанникам были розданы тематические информационные раскраски, разработанные совместно с Министерством здравоохранения.
Следующие визиты запланированы в детские сады Еревана №16, №8 и №6. Инициатива будет носить периодический характер, максимально вовлекая детей в образовательную деятельность.